Recenze

Pravidelně pro vás sepisuji zkušenosti z focení a recenze na fotografické vybavení. Najdete tady spoustu rad a nápadů kde, jak a čím fotit. Možná vás to inspiruje k výletu do nádherné krajiny Českého ráje nebo Posázaví, kde fotím nejčastěji.
Nikon D780 je na trhu! V čem je lepší než Nikon D750 nebo Z6?

Nikon D780 je na trhu! V čem je lepší než Nikon D750 nebo Z6?

Nikon D780 je dlouho očekávaný přírůstek do rodiny poloprofesionálních full-frame zrcadlovek Nikon, který oficiálně nahrazuje Nikon D750. O Nikonu D780 se dlouho mluví o jakémsi hybridu, jelikož spojuje tělo klasické zrcadlovky s funkcemi pokročilých bez-zrcadlovek. Zachrání tedy takový koncept pomalu se potápějící se loď jménem trh zrcadlovek? Bude Nikon D780 lepší o tolik, aby se momentálně vyplatila investice přes 50 tisíc korun. A jak si vede v porovnání s dalšími zrcadlovkami a bezzrcadlovkami od Nikonu?

Nikkor 50mm AF-S G f1,8 v porovnání s verzí AF-S D

Nikkor 50mm AF-S G f1,8 v porovnání s verzí AF-S D

Pevná padesátka Nikkor 50mm AF-S D tvořila s mou první zrcadlovkou Nikon D80 (a později D90 a D7000) oblíbenou kombinaci. Objektiv jsem koupil z druhé ruky za necelé tři tisíce a za ty peníze jsem dostal hooodně muziky. Ačkoli jsem tento objektiv miloval, měl dvě...