Krásné světlo

E-shop

Kategorie, z kterých můžete vybírat

Nenašli jste na mém e-shopu produkt nebo službu, kterou byste si rádi objednali? Prosím kontaktujte mě na telefonu  +420 724 288 259 nebo emailu bacovskyv@gmail.com Zcela jistě najdeme způsob, jak situaci vyřešit a produkt či službu dodat.

Blog Krásné světlo

O letní tvůrčí krizi a krásném podzimu

O tom jak moje letní frustrace přešla do podzimního nadšení. Ani Norsko, ani Tenerife! Nelepší fotografické zážitky v roce 2021 mám opět z Českého ráje!

Fotogenická zima 2021 budiž pochválena

Zima v lednu a únoru 2021 byla fantastická a mimořádně fotogenická. Jak vypadl zimní Český ráj? Kde jsem fotil?

Mých top 15 fotografických momentů roku 2020

Jak se mi fotilo v roce, kdy vše bylo jinak? Na které momenty nejraději vzpomínám? Byla to kometa Neowise? Nebo ranní mlhy v Českém ráji? Nebo focení s dětmi o Vánocích?

Výroba foto-obrazu do interiéru: zvládnu to sám a za kolik?

Foto-obraz, tedy fotografie vytištěná ve velkém formátu, která je připevněna na pevném nosiči, který umožňuje její pověšení na stěnu – je skvělý estetický doplněk do domu či bytu. A taky hodně pěkný dárek k Vánocům! Na kolik to přijde a na co si dát pozor? Na kolik ta...

Novinky Nikon Z6 II a Z7 II kritickým pohledem: pro někoho dost, pro jiného málo

Novinky Z6 II a Z7 II nabízí dva sloty na karty, dvojity procesor, lepší video a ostření a ještě pár významných drobností. Senzor a tím pádem obrazový výkon zůstává stejný. Nikony druhé generace nabízí solidní cenu, přesto asi neuspokojí všechny. Zde vše podrobně.

Jsou z foťáků počítače? A je Canon v čele? Poznámky k Canon R6 a R5 a Sony A7SIII a Nikonu Z5, D6.

Canon se Sony zčeřily svými novinkami fotografické vody. Trochu v pozadí zůstal Nikon, přestože na trh uvedl nejen svou vlajkovou loď D6, ale i "entry-level" full frame bezzrcadlovku Z5. A tak i jeho novinky zde chci okomentovat. Následující poněkud technický článek...

Jak fotit a pozorovat kometu Neowise?

Jak fotit kometu Neowise? Není to těžké! A pokud nemáte foťák, poradím, kde a kdy ji pozorovat na nočním nebi. Takovou kometu jen tak znovu neuvidíte!

Proč jsem přešel ze zrcadlovek na bezzrcadlovky (Z6, Z7 a Z50)?

Zrcadlovka nebo bezzrcadlovka? Taky Vás trápí tahle otázka? Kdo čte tento blog pravidelně, tuší, že jsem nebyl nějakým zastáncem bez-zrcadlovek (stejně jako neholduji focení mobilem, které ovšem ani neztracuji). Naopak jsem byl velmi spokojený se zrcadlovkovou...