Fotografování párů, rodin, novorozenců, mazlíčků

N

Přirozené fotky bez nastrojených pozic

 
N

Focení jak v krásné přírodě tak doma

 
N

Focení bez stresu

 
N

Děti bude focení bavit!

 
N

Fotografie dodávám bleskovou rychlostí

 

Pro koho je a jak probíhá rodinné focení?

Jste rodina s dětmi? Čekáte vytoužený přírůstek? Nebo jste zatím „jen“ snoubenci či běžný pár? Nebo třeba single, ale rád/a byste třeba fotku se psem? Všechno toto nabízím v balíčku rodinné focení.

Rád fotím venku, v přírodě, kde jsou vždy zajímavé kulisy díky přírodním přirozeným barvám.

Při nepřízni počasí ale není problém fotit u klientů doma. Má to velkou výhodu, právě doma se každý cítí nejvíce uvolněně, vzniknou tak fotografie, které budou vypadat přirozeně a přitom krásně.

Pokud chcete mít fotky se šmrncem výjimečnosti, vybereme společně zajímavou lokalitu a počkáme na západ slunce. Fotky pak mají snovou atmosféru, kterou opět v žádném ateliéru nevykouzlíte. Já nejraději fotím v Českém ráji, kde znám spoustu nádherných lokací a vím přesně, kde kam zajet (podle počasí a roční doby).

Jsem otevřen jakýmkoli nápadům, kreativitě či blbinkám se meze nekladou.

Zde je pár doporučení a tipů pro různé typy rodinných fotografií:

Pár tipů před rodinným focením

Těhotenské focení

V těhotenství je ideální načasování focení někdy koncem sedmého nebo začátkem osmého měsíce, kdy je bříško dostatečně velké. Vše je ovšem individuální, fotil jsem i maminky v devátém měsíci. Fotit je možné samozřejmě i kdykoli dříve, zajímavé fotky vzniknou časo-sběrem, kdy lze zaznamenat proces narůstání bříška. Tatínkové a ostatní členové rodiny jsou také vítáni. 

Novorozenecká, neboli newborn

Podobné principy platí o pro „newborn“ tedy novorozeneckou fotografii. Dobré načasováni je cca 2 měsíce po porodu, kdy už má miminko vidět oči. Rád přijedu za Vámi domů, uděláme si krátký výlet do Vašeho okolí. Fotky pak budou vypadat naprosto přirozeně, nestrojeně a nekýčovitě.

Rodina s dětmi

Nejlepší fotky vznikají na rodinné procházce, ideálně vaším oblíbeným místem. Děti dokážu zabavit různými úkoly, takže během pár minut ztratí jakýkoli ostych (pokud jej vůbec mají). Vznikne přirozená interakce mezi členy rodiny a díky tomu pak ty nejsilnější momentky. Načasování a lokaci je klíčové vyladit předem, důležité je zohlednit biologické hodiny nejmladšího člena rodiny, aby měl každý dost energie a tudíž dobrou náladu. Společně také můžeme zkonzultovat typ a barevnost oblečení.

Focení se zvířaty

Pokud byste se chtěli nechat vyfotit s mazlíčkem, není problém. Se psy se nejlépe fotí ve volné přírodě, kde je možné aportovat a nechat psa volně běhat. Kočky samozřejmě snáze nafotíme ve vašem bytě či domě. Pokud není mazlíček dobře vycvičený, zvažte oslovit ještě někoho, kdo Vám pomůže mazlíčka zabavit a trochu během focení zkrotit.

 

 

Toužíte po fotografiích se skvělou atmosférou a po nezapomenutelných momentkách? Neváhejte mne kontaktovat!

%

Spokojených zákazníků

Spokojených klientů

Let zkušeností s focením

%

Nadšení pro práci

„Pan fotograf je neuvěřitelně milý a trpělivý. Jeho fotky mají skvělé světlo a jsou přirozené, žádný aranžovaný kýč. Dokáže vyfotit a zabavit(!) divoké děti v libovolném množství. Vřele doporučuji!“
Jana Šídlová

Těhotenské a rodinné focení, Vysokoškolský pedagog

„Když dva dělají totéž, není to totéž … jak přiléhavé pro Vaška a jeho fotografování…Do té doby, než začal náš Matýsek chodit, jsem byla přesvědčená o tom, že umím obstojně fotit. Poté, co se rozchodil a na vteřinu se nezastaví, stal se v podstatě naším dvorním fotografem právě Vašek. Ten jediný je schopen našeho neposedu zvěčnit …. zachytit ho v běhu, letu, při pádu, když se směje i když nad něčím dumá. Vždycky krásně, Vašek dokáže ve svých fotografiích mistrně vystihnout emoce, genius loci, náladu daného momentu. Je to profesionál každým coulem, trpělivý, empatický, absolutně spolehlivý a slušný člověk, který pokaždé mile překvapí.“
Jana Řeháková

Rodinné focení, Maminka a právnička