V pondělí jsem poprvé v životě přiletěl do Španělska. Nejprve do Madridu, tam jsem ale jen přestoupil na letadlo. Mým cílem jsou totiž Kanáry. Přiznám se hned na úvod, že ještě před pár lety bych o Kanáry nestál a trochu bych ohrnoval nos. Nemám rád teplo, koupání nemusím. Jenže pak jsem zažil, co je to fotografování na Havajských ostrovech. Byla to pecka. A no když se moje kamarádka Jana zaláskovala do Španěla a na Kanáry se odstěhovala, bylo jen otázkou času, kdy se sem podívám. A ten správný čas nastal teď v září.

Proč právě září? I když tu je počasí v podstatě stabilní, tak je v září malinko méně horko než v létě, hlavně sluníčko přes den už tolik nepálí. Teď na začátku září je i trošku menší turistický ruch, rušno bude opět od konce října. Září je vlastně ideální na cestování skoro kdekoli, já si navíc vychytal termín tak, abych se nabažil i nočního focení.

NIKON D5300 (55mm, f/8, 1/100 sec, ISO100)

První fotky posílám z hlavního ostrova (administrativně) Gran Canarie. Je nejvíc zalidnění, nabízí kombinaci pláží, hor, písečných dun a velké metropole Las Palmas. Já zde fotil necelý den a půl a stihl západ slunce u Maspalomas a východ slunce v horách.

NIKON D750 (14mm, f/5.6, 1/15 sec, ISO400)

Kanáry jsou ideální místo (možná v „Evropě“ to nejlepší) na noční focení hvězd

NIKON D5300 (20mm, f/6.3, 1/60 sec, ISO100)

I na noční focení došlo. Nejvíce se mi líbila vesnice Tejeda – aby ne, byla prý už asi třikrát vyhlášena nejhezčí vesnicí celého Španělska. Nad vesnicí je vidět Roquo Nublo – velká skála, u které jsem pak fotil východ slunce.

NIKON D5300 (300mm, f/8, 1/125 sec, ISO100)

Dnes jsem se přesunul na Fuerteventuru, odkud bude další příspěvek.