V jičínské hvězdárně je do konce ledna k vidění má malá výstava fotografií nočního Českého ráje. Lepší pozdě než nikdy. Asi tolik k tomu, proč o své výstavě informuji týden před jejím ukončením. Ano, prostě jsem o tom zde na blogu zapomněl napsat. Dost zahanbení, níže je něco málo informací, proč se vyplatí přijít.

Noční Český ráj – proč a jak?

Myslím, že nemusím úplně zdůrazňovat, že často fotím v Českém ráji. Na blogu jsem se již jednou podrobně rozepsal o tom, proč se fotografování v noci se před několika málo lety stalo mou vášní. Takže noční Český ráj je moje srdcovka.

Noční Prachovské skály

Noční hvězdný kolotoč (startrails) pod Troskami

Co přesně uvidíte na výstavě? Nejde o fotografie astronomicky zaměřené, jsou spíše krajinářského rázu. Na snímcích jsou k vidění jak kompozice s mléčnou dráhou, tak s měsícem v různých fázích, stopy hvězd, či jen rozličně (uměle i přirozeně) nasvícená noční krajina. Krásnou a romantickou krajina Českého ráje, troufám si říci, většina lidí v noci nezná. Proto určitě přijďte. Fotografie zde nejsou totožně s těmi vystavenými, uvidíte ještě lepší kousky!

Otvírací doba jičínské hvězdárny a kdy tam budu

Pondělí: 13-17hod
Úterý:  9-12hod a 13-16hod
Čtvrtek 13-17hod

V pondělí 28.1. uspořádám takovou neoficiální derniéru a budu na místě k dispozici, kdyby si někdo chtěl o fotografiích popovídat. Sledujte prosím moji Facebookovou stránku facebook.com/krasnesvetlo.cz –  zde upřesním přesný čas, kdy budu ve hvězdárně přítomen.

Kde je výstava? Ve hvězdárně v Jičíně…

Přesně bych měl napsat „Centrum Přírodních věd – Hvězdárna Jičín.

Což je zde:
ulice Raisova 310
Jičín, okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česko
GPS: 50.4342883N, 15.3406936E

Více informací o hvězdárně je také zde.

Příhrazské skály v noci

Pokud výstavu uvidíte, budu rád, pokud mi sem nebo na Facebook dáte vědět, jak se vám líbila.