Fotografování v Berlíně v krutých mrazech
Fotografie Berlína v infračerveném spektru
Vašek
3.3.2018

Berlín jsem z evropských hlavních měst navštívil nejvíce, pravidlelně tam 2-3 za rok jezdíme pracovně od roku 2010, přesto jsem tohle město donedávna skoro vůbec nefotil. Nebyl prostě čas, vždy jsem byl plně vytížen organizátorskou činností. Až teď jsem si poprvé vzal kompletní fotovýbavu, včetně právě testovaného objektivu Irix 11mm f/4, a měl v plánu město si krásně nafotit. S tímto optimistickým plánem jsem odjížděl ve čtvrtek ráno. Realita byla nakonec trochu jiná, nicméně pár fotografií jsem si odvezl, a ty bych Vám tu chtěl pro inspiraci ukázat. 

Všichni, kdož právě nejsou někde na jižní polokouli, dobře vědí, že nám uhodily tuhé mrazy. Ne jinak tomu teď bylo v Berlíně a to byla právě trhlina mého plánu. Byla taková kosa – objektivně něco kolem mínus deseti, subjektivně to bylo nejmíň o deset stupňů níže – že jsem po chvíli držení foťáku v rukavicích měl zmrzlé prsty, které pálily bolestí. Mráz mám docela rád, minulý rok jsem fotil východ slunce v mínus 24°C, takhle, jako teď v Berlíně, jsem ještě nepromrzl.

Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru

Ani nemá cenu, abych tu rozepisoval, co vše jsem měl v plánu fotit. Fotil jsem nakonec sotva dvě hodiny ve čtvrtek a asi půl hodiny v pátek, navíc jsem neměl odvahu a sílu. Nejprve jsem byl z focení docela zklamaný, teď při pohledu na výsledné fotky musím říci, že jsem nakonec docela spokojen, že jsem během tak krátké doby dokázal alespoň něco vyfotit.

Na fotkách vidíte záběry zejména z (bývalého) východního Berlína – z okolí Hackescher Markt, Alexandrplatz, Gendarmenmarkt, Friedrichsstrasse, a v západním Berlíně pak z Potsdammer Platz. Jelikož je to sotva půlka ,míst, které jsem chtěl navštívit, musím se holt do Berlína s foťákem vrátit.

Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru Fotografie Berlína v infračerveném spektru

NIKON D90 (30mm, f/8, 1/50 sec, ISO500)

Fotografie zde jsou focené v infračerveném spektru díky upravenému fotoaparátu Nikon D7000 (aplikován IR filtr 720nm). Používal jsem objektivy Irix 11mm f/4, Samayng 14mm f/2.8 a Nikon 20mm f/1.8.

Fotografie Berlína v infračerveném spektru

NIKON D7100 (24mm, f/5.6, 1/40 sec, ISO720)

Jsem fotograf, cestovatel, učitel, trenér. Focení mě pohltilo, je to moje denní dávka duševní hygieny. Nejčastěji fotím v Českém ráji nebo v podhůří Jizerských hor, kde pořádám fotografické workshopy. Vedle krajiny fotím produkty, nemovitosti, rodiny, děti, svatby, veřejné akce. No zkrátka takřka vše, kde hraje roli krásné světlo. 

Václav Bacovský

fotograf, autor blogu krasnesvetlo.cz

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie e-shopu

Fotím na zakázku

Vlastním špičkové fotografické vybavení a mám 10 let zkušeností z praxe. Díky tomu můžete ode mě mít kvalitní fotky z vašich veřejných, firemních i rodinných akcí.

Fotím konference a firemní akce

Fotoreportáže z konferencí a firemních akcí

Interiéry a exteriéry nemovitostí

Fotografie interiérů a exteriérů nemovitostí

Produktové a ilustrační fotky

Fotografie produktů a ilustrační fotky

Portréty na web nebo blog

Portréty a ilustrační fotky na web nebo blog

Svatební fotografie

Svatební fotky

Rodinné fotky

Rodinné fotky