Matterhorn – odrazy v jezeře Stellisee
Vašek
21.6.2017

Švýcarská čtyrtisícovka Matterhon (4.478 m n.m.) je bezesporu jedna z nekrásnějších a taktéž nejfotogeničtějších hor celých evropských Alp. Bohužel však působí jako magnet na turisty, a tak je zájezd do Zermattu spojen s mnohými neduhy (hlavně je tu neskutečně draho). Pár tipů na výletování kolem Matterhornu sepíšu někdy příště, teď vybírám jen pár záběrů z možná nejlepšího místa na focení Matterhornu s vlastní reflexí na hladině – tedy od jezera Stellisee.

Jezero se nachází v nadmořské výšce 2.537 m n.m. a vede k němu značená a velmi známá stezka 5 Seen Weg (stezka pěti jezer). Kousek výše nad jezerem je pak horská chata. Tam jsme přespali a díky tomu mohli fotografovat Matterhorn jak při západu, tak při východu slunce (a i během noci, jak je mým zvykem při focení hvězd).

Jezero Stellisee a Matterhorn

jezero Stellisse

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Matterhorn - reflexe v jezeře Stellisee

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Matterhorn - reflexe v jezeře Stellisee

NIKON D5300 (13mm, f/6.3, 1/60 sec, ISO100)

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Ačkoli nejprve foukalo a k večeru se prudce ochlazovalo (a do rána mrzlo) byl samotný západ a vchod slunce bezvětrný, díky čemuž jsem měl klidnou hladinu a takřka perfektní odrazy ve vodě. Pro hladší obraz jsem používal ND filtr (používám VF Foto 1000 ND), díky čemuž pohodlně dostanu expozice dlouhé 30s. Pokud to mělo smysl pro lepší barvy, používal jsem ještě navíc CPL filtr.

Můj tip pro fotografy: pokud někdy pojedete fotit Matterhorn, vezměte si sebou stan a přespěte právě u tohoto jezera, ušetříte za ubytování a navíc budete na tom nejlepším místě v ten nejlepší čas – během zlaté a modré hodinky – a to ráno i večer!

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Matterhorn – reflexe v jezeře Stellisee

Jsem fotograf, cestovatel, učitel, trenér. Focení mě pohltilo, je to moje denní dávka duševní hygieny. Nejčastěji fotím v Českém ráji nebo v podhůří Jizerských hor, kde pořádám fotografické workshopy. Vedle krajiny fotím produkty, nemovitosti, rodiny, děti, svatby, veřejné akce. No zkrátka takřka vše, kde hraje roli krásné světlo. 

Václav Bacovský

fotograf, autor blogu krasnesvetlo.cz

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie e-shopu

Fotím na zakázku

Vlastním špičkové fotografické vybavení a mám 10 let zkušeností z praxe. Díky tomu můžete ode mě mít kvalitní fotky z vašich veřejných, firemních i rodinných akcí.

Fotím konference a firemní akce

Fotoreportáže z konferencí a firemních akcí

Interiéry a exteriéry nemovitostí

Fotografie interiérů a exteriérů nemovitostí

Produktové a ilustrační fotky

Fotografie produktů a ilustrační fotky

Portréty na web nebo blog

Portréty a ilustrační fotky na web nebo blog

Svatební fotografie

Svatební fotky

Rodinné fotky

Rodinné fotky