Únorové panorama: Dolomity z Passo Falzarego
Vašek
15.2.2015

V lednu jsem po delší době archivoval a třídil fotografie z let 2008 a 2009 a narazil jsem přitom na několik panoramat. Následně mě napadlo, že bych panoramatické snímky mohl pravidelně publikovat na blogu. Inu dnes začínáme fotkou, které sice není panoramatickou v přísném slova smyslu – je to jen úzký výřez na jednom, přesto právě s touto chci začít. Fotografii jsem pořídil z čarovně krásného mísat italských dolomit nedaleko Cortiny dAmpezzo. Passo Falzarego má v sobě spoustu příběhů. probíhaly zde mimo jiné kruté bitvy první světové války. Tato fotografie má pro mě osobně docela mimořádná význam – v onen den na onom místě jsem se definitivně zamiloval do krajinářské fotografie. Z Passo Falzarego mám spousty fotek, hlavní fotogenickou hvězdou jsou zde Tofany, které zná každý milovník lezení po via ferrata (lezení po jištěných cestách s popruhem) a Cinque Torre, které jsou vidět na druhé straně údolí směrem k Passo Giau.

A zde je přibližné místo, kde jsem tuto fotografii pořídil:

Jsem fotograf, cestovatel, učitel, trenér. Focení mě pohltilo, je to moje denní dávka duševní hygieny. Nejčastěji fotím v Českém ráji nebo v podhůří Jizerských hor, kde pořádám fotografické workshopy. Vedle krajiny fotím produkty, nemovitosti, rodiny, děti, svatby, veřejné akce. No zkrátka takřka vše, kde hraje roli krásné světlo. 

Václav Bacovský

fotograf, autor blogu krasnesvetlo.cz

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie e-shopu

Fotím na zakázku

Vlastním špičkové fotografické vybavení a mám 10 let zkušeností z praxe. Díky tomu můžete ode mě mít kvalitní fotky z vašich veřejných, firemních i rodinných akcí.

Fotím konference a firemní akce

Fotoreportáže z konferencí a firemních akcí

Interiéry a exteriéry nemovitostí

Fotografie interiérů a exteriérů nemovitostí

Produktové a ilustrační fotky

Fotografie produktů a ilustrační fotky

Portréty na web nebo blog

Portréty a ilustrační fotky na web nebo blog

Svatební fotografie

Svatební fotky

Rodinné fotky

Rodinné fotky