Už jsem tu minulý týden zmiňoval, že jsem měl fotografické žně: v úterý jsem fotil na Bezdězu, ve středu jarní Český ráj. Navečer jsem pak ještě zajel fotit zámek Sychrov. Jelikož jsem ale poslední dobou dával na blog hodně jarních krajinek, vytáhl jsem pro blog pár černobílých fotografií železničního viaduktu mezi obcemi Sychrov a Třtí.

Kamenný viadukt je opravdu parádní stavba a je škoda, že na rozdíl od zámku není známá a ani moc viditelná. Viadukt při cestě ze Sychrova lze navzdory jeho rozměrům úspěšně přehlédnout, viditelnější je spíše při příjezdu obce Třtí.

Sychrovský viadukt - pohled od Třtí. Pod mostem teče sice Mohelka, je to ale jen malý potok a na přilehlé louce lze chodit suchou nohou, čímž pádem se i dobře fotí

NIKON D90 (24mm, f/6.3, 1/40 sec, ISO200)
Sychrovský viadukt – pohled od Třtí. Pod mostem teče sice Mohelka, je to ale jen malý potok a na přilehlé louce lze chodit suchou nohou, čímž pádem se i dobře fotí

Více informací o viaduktu lze najít zde: http://libri.cz/databaze/mosty/heslo.php?id=979.

Datail klenby Sychrovského viaduktu.

NIKON D90 (11mm, f/6.3, 1/40 sec, ISO200)
Datail klenby Sychrovského viaduktu.

Já jsem při fotografování využil širokoúhlý objektiv Nikkor 10-24mm. Bylo krátce po západu slunce a na hledání dobrých perspektiv nebylo mnoho času. Všechny možné perspektivy jsem určitě nevyčerpal a tak se na místo činu ještě vrátím.

Pohled od Sychrova

NIKON D90 (13mm, f/6.3, 1/80 sec, ISO200)
Pohled od Sychrova

I barevná variata byla díky červánkům a dramatické obloze povedená, u architektury však přesti preferuji černobílé provedení.

Detail dvojitého patra viaduktu

NIKON D90 (10mm, f/6.3, 1/40 sec, ISO200)
Detail dvojitého patra viaduktu

Nafotil jsem samozřejmě i Sychrovský zámek, ten si ale nechám na jindy.