Když se stane fotografie inspirací
Vašek
11.7.2013

Nic nepotěší fotografa více, než když se jeho snímek stane inspirací pro někoho dalšího. Dnes mi kolegyně z práce, paní Seibertová ukázala již několikátou malbu temperami, kterou vyhotovila na základě mých fotografií z Toskánska.

Racek u ostrava Elba

NIKON D7000 (105mm, f/4, 1/8000 sec, ISO100)
Racek u ostrava Elba

Racka jsem vyfotil při cestě trajektem z Piombina do Porte Ferraio, v Toskánsku (Itálie). Fotografie to byla neplánovaná – teleobjektivem jsem fotil blížící se přístav a obrysy majestátních kopců, když kolem začal lítat racek. Krásně svítilo měkké slunce a díky kvalitnímu objektivu (Nikkor 80-200/f2.8 AF ED) a 3D kontinuálnímu ostření na těle D7000 se mi tento snímek podařil hned na první pokus. K dokonalosti chybí snad jen kus toho křídla, s čímž si malířka poradila lépe než fotograf.

Další krásná kresba mám doma u rodičů, až se mi podaří obraz vyfotit, ukážu další dvojici fotografie předloha – malba.

Jsem fotograf, cestovatel, učitel, trenér. Focení mě pohltilo, je to moje denní dávka duševní hygieny. Nejčastěji fotím v Českém ráji nebo v podhůří Jizerských hor, kde pořádám fotografické workshopy. Vedle krajiny fotím produkty, nemovitosti, rodiny, děti, svatby, veřejné akce. No zkrátka takřka vše, kde hraje roli krásné světlo. 

Václav Bacovský

fotograf, autor blogu krasnesvetlo.cz

2 Komentáře

 1. Miluš

  Gratuluji malířce i fotografovi. Ve Vancouvru bylo při pobřeží hodně racků. Na Mácháči mi přišli obyčejní…. v Kanadě jsem obdivovala jejich krásu. Jejich bílá barva těla v kontrastu s šedými křídly a žlutým zobákem byla až oslnivá. Fotografie mi vyvolala hezké vzpomínky. Díky 🙂

  Odpovědět
 2. Réňa

  Moc hezký 🙂 Paní má můj obdiv!
  R.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie e-shopu

Fotím na zakázku

Vlastním špičkové fotografické vybavení a mám 10 let zkušeností z praxe. Díky tomu můžete ode mě mít kvalitní fotky z vašich veřejných, firemních i rodinných akcí.

Fotím konference a firemní akce

Fotoreportáže z konferencí a firemních akcí

Interiéry a exteriéry nemovitostí

Fotografie interiérů a exteriérů nemovitostí

Produktové a ilustrační fotky

Fotografie produktů a ilustrační fotky

Portréty na web nebo blog

Portréty a ilustrační fotky na web nebo blog

Svatební fotografie

Svatební fotky

Rodinné fotky

Rodinné fotky